top of page
  • Dinsbergas klīnika

3 ieteikumi ikdienas sejas ādaskopšanā, kas jāveic ikvienam: konsultē dermatologs

Mūsu mazie ieradumi, lietas, ko veicam katru dienu, ietekmē mūsu nākotni. Piemēram, savas ādas kopšana. Tas aizņem vien pāris minūtes dienā, bet, veicot to regulāri, rūpīgi un pareizi, ir iespējams nodrošināt ādas veselību, novērst iespējamās problēmas un pat attālināt ādas novecošanu. Kas ikdienas ir jāveic ikvienam cilvēkam sejas ādas kopšanā? Ar šādu jautājumu devāmies pie dermatologa, venerologa Dr. Jūlijas Boļšakovas, kura pieņem “Dinsbergas klīnikā”.


Sejas ādas kopšana – individuāla un pakārtota gadalaikiem

Ikvienam ir jārūpējas par savas ādas kopšanu, bet lietas, kas katram jāņem vērā, atšķirsies, norāda Dr. Jūlija Boļšakova. Viss ir atkarīgs no cilvēka ādas tipa, ieradumiem, dzīvesveida. Kamēr vienam derēs uz dabas bāzes veidotie sejas kopšanas līdzekļi, citam tie vispār nebūs piemēroti. Kamēr viens ikdienu pavada birojā, sausā telpā, kur gaisa kvalitāti ietekmē kondicionieri, cits pavada laiku aktīvi, dabā, kur ādu iespaido dabas radītie spēki – saule, auksts vējš, mitrums, sals. Kamēr viens saulē var pavadīt ilgu laiku un tapt aizvien brūnāks, cits apdegs jau pie pirmajiem saules stariem, un šo var turpināt. Ikvienam būtu svarīgi uzzināt, kāds tieši ādas tips viņam ir un jāņem vērā arī savs dzīvesveids un vide, kurā cilvēks uzturas. Tas attiecas arī uz gadalaiku maiņām. Piemēram, vasarā nepieciešams ņemt vērā saules ietekmi, savukārt rudenī un ziemā – aukstumu, gaisa mitrumu un laikapstākļus. Tas nozīmē, ka visticamāk būs nepieciešami katram gadalaikam piemēroti sejas kopšanas līdzekļi. Attiecībā uz sejas ādas ikdienas kopšanu, process gan visiem ir vienāds.


 1. Sejas attīrīšana

 Sejas tīrīšana veicama divas reizes dienā – no rīta un vakarā. Katru dienu, regulāri. Ir jānoņem visa dekoratīvā kosmētika un, izmantojot sev piemērotāko sejas tīrīšanas līdzekli, jāveic ādas tīrīšana maigām, masējošām kustībām. Ādas beršana var novest pie tās kairināšanas. Vari izmantot arī speciāli sejas ādas tīrīšanai paredzētus sūklīšus, bet pietiks, ja to darīsi ar pirkstiem, jo tas ir vismaigākais variants. Noteikti seko līdzi arī sejas attīrīšanas līdzekļa lietošanas pamācībai un atceries, ka sejas ādas košanas laikā jāattīra arī kakla un dekoltē zona.


2. Sejas kopšanas līdzekļi, kas paredzēti tieši tavam ādas tipam

Kad āda ir tīra, klāj uz tās sejas kopšanas līdzekļus, kas nepieciešami tieši tavam sejas ādas tipam un vajadzībai, proti tos, kuri iekļūst ādas dziļākajos slāņos. Tas var būt dziļi mitrinošs serums, līdzeklis pret pigmentācijas veidošanos, pret novecošanās līdzeklis, krēms pret noteiktām ādas problēmām vai kas līdzīgs.


3. Sejas ādas mitrināšana

Ikdienas sejas kopšanas procedūru noslēdz ar sejas mitrināšanu, proti, uzklāj mitrinošu sejas krēmu un saules aizsardzības līdzekli. Atgādinām, ka tādi ir jālieto visu cauru gadu, jo arī ziemā saule lieliski tiek pie sejas ādas un var ietekmēt to.


Ja nepieciešams, dienas laikā vari izmantot arī kādu spreju sejai – izsmidzināmu mitrinošu līdzekli, kas atjaunos ādas mitruma līmeni un tās aizsargkārtu.


Cik bieži var lietot sejas skrubi un sejas pīlingu?

Dr. Jūlija Boļšakova iesaka vienu reizi nedēļā veikt lielāku sejas kopšanas rituālu, tajā iekļaujot ādas attīrīšanu ar pīlingu vai maigu skrubi. Viņa norāda, ka pīlings būtu labāka izvēle, jo nepareiza skrubja lietošana var kairināt ādu. Tā kā preparātu un sejas kopšanas līdzekļu ir ļoti daudz, vislabāk būtu, ja pirms to iegādes cilvēks vērstos pie dermatologa un noteiktu ādas veselības stāvokli. Vizītes laikā ir iespējams arī uzzināt, kādus līdzekļus tieši katra ādas tipam ir jālieto, kas nepieciešams tieši šajā vecumā un gadalaikā, kā arī kā tos pareizi lietot.

10 views

Comments


bottom of page