top of page
  • Dinsbergas klīnika

Atjaunot maksts tvirtumu un jutīgumu ir iespējams

Lai gan daudzas sievietes piedzīvo ievērojamas maksts tvirtuma izmaiņas, līdz ar gadiem un pēc bērniņa laišanas pasaulē, par to nav pieņemts atklāti runāt. Varbūt tāpēc, ka agrāk nebija pieejami risinājumi šai problēmai. Varbūt ierastā kautrība. Bet, ņemot vērā, cik ļoti šīs pārmaiņas ietekmē sievietes dzīves kvalitāti un cik daudzveidīgas ārstēšanas iespējas šobrīd ir pieejamas, ir laiks noņemt aizspriedumu un neziņas plīvuru.

Maksts atslābums ietekmē sievietes dzīves kvalitāti vairākos aspektos:

Mazina seksuālo baudu gan pašai sievietei, gan viņas partnerim.

Rada nevajadzīgu neērtību un spriedzi intīmajās attiecībās, veicinot libido samazināšanos un pat partneru atsvešināšanos.

Ņemot vērā, ka maksts atslābums ietekmē arī maksts gļotādas mitrināšanos – tā samazinās, tuvība kļūst apgrūtināta un pat sāpīga. Lubrikantu izmantošana nav ilgtermiņa risinājums, jo nereti tie veicina maksts sausumu, samazina spermas auglību.

Ar laiku maksts atslābuma un maksts ieejas nepilnīgas slēgšanās dēļ var izmainīties maksts mikroflora, līdz ar to, paaugstinās arī urīnceļu infekciju risks.

Daudzām sievietēm svarīgākais – maksts sieniņu atslābums bieži noris paralēli ar slodzes jeb stresa urīna nesaturēšanu. Ar laiku tā kļūst arvien izteiktāka, pastiprinoties jebkuras, pat nelielas, fiziskās slodzes ietekmē, piemēram, dejojot, smejoties.

Izmainās arī sievietes intīmās zonas ārējais izskats, kaunuma lūpas zaudē tvirtumu un apjomu, it kā „saplok”.

Atmetot tabu un aizspriedumus, ieguldot laiku un līdzekļus savā veselībā, tagad šīs problēmas ir iespējams risināt savlaicīgi, novēršot vai vismaz aizkavējot maksts atslābuma un slodzes urīna nesaturēšanas radītos riskus, kā arī novērst maksts sausumu un maksts gļotādas tonusa zudumu.

Pieredze rāda, ka katras sievietes ķermenis, individuālā reakcija nosaka, kura no ārstēšanas metodēm būs visefektīvākā – šo ir nepieciešams izsvērt zinoša ginekologa konsultācijā.

Ja sieviete ir gatava aktīvi un regulāri darboties var ieteikt veikt vingrojumus pēc Dr. Arnolda Kegela sistēmas. Regulāri vingrojot, iespējams nostiprināt maksts un urīnizvadkanālu apņemošo muskulatūru. Ja trīs mēnešu laikā situācija nav uzlabojusies, ir skaidrs, ka ar vingrinājumiem vien nepietiks un būs nepieciešama ginekologa konsultācija, kas specializējas estētiskajā ginekoloģijā.

Mūsdienu estētiskā ginekoloģija piedāvā dažādas iepriekš minēto problēmu korekcijas metodes:

Maksts gļotādas lāzertonizēšanu – lāzera iedarbības rezultātā pakāpeniski atjaunojas maksts tvirtums, samazinās slodzes urīna nesturēšana. Efektu rada lāzera iedarbība uz maksts gļotādā esošajiem fibroblastiem, kas pakāpeniski sāk producēt kolagēnu – vielu, kas nostiprina audus. Noturīga efekta iegūšanai ierasti ir nepieciešamas 3 procedūras, bet retāk pietiek arī ar vienu vai divām procedūrām..

Hialuronskābes pildvielas (filleru) injekcijas, ar kuru palīdzību iespējams samazināt maksts apjomu, tādējādi atjaunojot maksts gļotādas tvirtumu, iespējams“uzpildīt” lielās kaunuma lūpas, kā arī uzlabot intīmās zonas ādas vizuālo izskatu. Procedūrai izmanto īpaši izstrādātus, augsta blīvuma hialuronskābes preparātus. Vēlamo efektu iespējams sasniegt 1-2 procedūru laikā, ievērojami samazinot vai pat pilnībā novēršot problēmas, kas sievieti satrauc. Efekts saglabājās 1,5-2 gadus. Dažkārt procedūru ir iespējams veikt jau pirmreizējās konsultācijas laikā. Hialuronskābes pildvielas ievadīšana intīmajā zonā aizņem 30-40 minūtes, izmantojot vietējo anestēziju, attiecīgi bez sāpēm. Dažkārt var būt neliels diskomforts pēc procedūras vai neliela asiņošana injekciju vietās.

PRF (Platelet Rich Fibrin – ar trombocītiem bagātināts fibrīns) – ievadīšana intīmajās zonās – absolūta dabiska, paša pacienta bioloģiskā materiāla izmantošana. No neliela daudzuma paša pacienta asiņu speciālas centrifugēšanas rezultātā tiek iegūta fibrīna matrica, uz kuras koncentrējas šūnas – trombocīti, leikocīti (limfocīti, monocīti, neitrofīli) un cilmes šūnas (no perifērās asinsrites). Procedūras rezultātā tiek stimulēta kolagēna veidošanās, būtiski uzlabojas intīmās zonas asinsapgāde. Līdz ar to mazinās maksts sausums, atjaunojas maksts gļotādas tvirtums, pēcdzemdību rētas kļūst elastīgākas – pētījumi liecina, ka fibrīna matrica vienmērīgi izdala šūnu augšanas faktora koncentrātu, kas divu nedēļu laikā stimulē kolagēna sintēzi un audu apasiņošanu.

Maksts plastiskās operācijas – ja problēmas ir ļoti izteiktas un tās vairs nav iespējams atrisināt ar iepriekš minētajām metodēm.


Ieguvumi no intīmās zonas atjaunošanas procedūrām:

Maksts apjoms samazinās, atjaunojas maksts tvirtums, uzlabojas “G” punkta jūtīgums –– seksuālās izjūtas kļūst izteiktākas.

Maksts un mazo kaunuma lūpu gļotāda kļūst jūtami mitrāka, tā atjaunojas.

Ievērojami uzlabojas intīmās zonas ādas vizuālais izskats. Āda izskatās jaunāka, tvirtāka, svaigāka, kaunuma lūpas apjomā lielākas, pufīgākas, pilnīgāk nosedz maksts ieeju, tādējādi mazinot arī maksts infekciju risku.

Mazinās vai pat izzūd slodzes urīna nesaturēšana.

Šī raksta tapšanā konsultējāmies ar ginekoloģi dr. Intu Dinsbergu, kas konsultē un veic plaša spektra intīmās zonas atjaunošanas un intīmās zonas problēmu korekcijas procedūras. Daktere praktizē trīs neinvazīvās metodes – hialuronskābes pildvielu un PRF ievadīšanu, kā arī maksts gļotādas lāzertonizēšanu – katra paciente var izvēlēties sev piemērotāko un efektīvāko metodi. Tikai individuālā konsultācijā ir iespējams noteikt kas katrai sievietei būtu labākais risinājums.


Ar kādām izmaksām jārēķinās?

Procedūras izmaksas ir atkarīgas no tā, cik daudz hialuronskābes pildvielas, lāzerprocedūru vai PRF procedūru būs nepieciešams intīmās zonas atjaunošanai atbilstoši katras sievietes vēlmēm un situācijai. Dr. Dinsberga aicina sievietes nekautrēties, droši pieteikties uz konsultāciju, lai klātienē izrunātu un noskaidrotu visus jautājumus.

9 views

Comments


bottom of page